mapa stron Przejdź do listy maszyn
Znajdź branże:       
Systemy etykietowania

Często stosowanym nośnikiem informacji o produkcie jest etykieta samoprzylepna. W zależności od wymagań klientów co do wielkości etykiet, dokładności i szybkości ich nakładania lub ilości na jednym pojemniku możemy do ich aplikacji zastosować pojedynczą głowicę etykietującą przystawianą do linii produkcyjnej lub wielogłowicowy system wstawiany w ciąg zautomatyzowanej linii produkcyjnej. W obu przypadkach proces etykietowania przebiega podobnie: etykieta pobierana jest z rolki i po wykryciu przez czujnik produktu nakładana na niego z odpowiednią szybkością.

Etykieciarki umożliwiają pracę zarówno z etykietami przeźroczystymi jak i barwnymi a także specjalnymi (etykiety-książeczki). Miejsce nałożenia etykiet również można wybrać w bardzo szerokim zakresie (przód, góra, spód, bok opakowania lub dookoła produktu).

Przy skomplikowanych kształtach opakowań (owal, stożek) etykieciarki wyposażone są w dodatkowe moduły zapewniające odpowiednie ustawienie produktu w momencie nakładania  etykiety (systemy pozycjonowania oraz trzymania opakowań). Natomiast przy nakładaniu etykiet na opakowania okrągłe często stosuje się moduł do obracania ich dookoła, co pozwala wygładzić etykietę na całym obwodzie produktu. Oprócz standardowych rozwiązań możliwe są również wykonania specjalne etykieciarek np.  głowice etykietujące dedykowane do pracy w strefie zagrożonej wybuchem napędzane tylko powietrzem - bez użycia energii elektrycznej.


Doradca z Albertina Polska pomoże Tobie wybrać najskuteczniejsze urządzenie poparte rachunkiem opłacalności
..........

Aby powiększyć kliknij na wybrane zdjęcie

© 2006 Albertina Polska - Wszelkie prawa zastrzeżone.
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.albertina.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ