mapa stron Przejdź do listy maszyn
Znajdź branże:       
Systemy etykietowania
 | termokurczliwe

Etykieta termokurczliwa (tzw. sleeve) stała się popularną formą pakowania produktów. Etykieta ta pozwala na łatwe a jednocześnie atrakcyjne wizualnie zdobienie opakowań z takich materiałów jak szkło czy plastik. W odróżnieniu od tradycyjnej, płaskiej etykiety naklejanej na opakowanie, etykieta termokurczliwa ma kształt rękawa, który jest naciągany na pojemnik a nastepnie obkurczany pod wpływem temperatury. Dzięki temu dostosowuje się ona idealnie do kształtu, na który została nałożona.

Technika ta pozwala na stosowanie prawie dowolnych form butelek czy słoików, gdyż o wiele łatwiej jest wyprodukować folię z odpowiednim motywem niż drukować go bezpośrednio na wymyślnych kształtach opakowania.

 

Oprócz efektów wizualnych etykieta termokurczliwa może pełnić także wiele innych funkcji. Typowym zadaniem jest zabezpieczenie opakowania przed przypadkowym (lub wcześniejszym) otwarciem lub ochrona produktu przed promieniowaniem UV.
 
Doradca z Albertina Polska pomoże Tobie wybrać najskuteczniejsze urządzenie poparte rachunkiem opłacalności

 

 

 

 

 

© 2006 Albertina Polska - Wszelkie prawa zastrzeżone.
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.albertina.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ