mapa stron Przejdź do listy maszyn
Znajdź branże:       
Systemy etykietowania
 | na klej

Klejenie etykiet na opakowaniu nadal jest częstym procesem, który umożliwia w sposób ekonomiczny umieścić informację o produkcie.

 

Urządzenia wykorzystujące klej pracują z etykietami papierowymi lub wykonanymi z tworzywa sztucznego. Etykieta może być przezroczysta lub całkowicie zadrukowana. Istnieje możliwość nakładania jednej lub kilku etykiet na to samo opakowanie (np. etykieta główna, kontretykieta, krawatka, akcyza, itp.).

 

W zależności od kształtu opakowania (okrągłe, kwadratowe, stożkowe, owalne) oraz ilości aplikowanych etykiet czy wymaganej wydajności systemy etykietujące mogą pracować w sposób liniowy lub rotacyjny.
 

Standardowym sposobem pracy etykieciarki jest nakładanie kleju na całej powierzchni etykiety a następnie nanoszenie jej na opakowanie. Innym rozwiązaniem stosowanym przeważnie w wysokowydajnych liniach produkcyjnych jest nastrzeliwanie kleju w wybranych miejscach opakowania a następnie nakładanie tam etykiety.

 

Etykieciarki mogą pracować jako niezależne urządzenia lub jako część linii produkcyjnej.

Doradca z Albertina Polska pomoże Tobie wybrać najskuteczniejsze urządzenie poparte rachunkiem opłacalności

 

 

 

Aby powiekszyć kliknij na zdjęcie

© 2006 Albertina Polska - Wszelkie prawa zastrzeżone.
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.albertina.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ