mapa stron Przejdź do listy maszyn
Znajdź branże:       
Automatyzacja procesów
 | wózki PROTEMA

Częstym problemem w zagadnieniach transportu bliskiego jest manipulacja trudnymi ładunkami. Duży ciężar lub gabaryty utrudniają ręczną obsługę  Wagi typowych ładunków w wielu firmach sięgają stu czy stu kilkudziesięciu kilogramów.
 
Kształty opakowań, duże rozmiary czy brak uchwytów powodują problemy z  przenoszeniem. Szczególnym utrudnieniem dla człowieka są operacje, które należy wykonać z ładunkiem, patrząc pod kątem ergonomii i bezpieczeństwa pracy. Do takich operacji należą np. podniesienie ładunku ponad głowę, wyciągnięcie go przed siebie czy też przechylenie lub obrót ładunku.

 

O ile stosunkowo prosta i efektywna jest automatyzacja, ułatwienie lub udoskonalenie pracy w obrębie jednego, ograniczonego stanowiska pracy poprzez stosowanie, np. wciągników, podnośników podciśnieniowych czy manipulatorów, o tyle wykonywanie bardzo zróżnicowanych zadań na dużym obszarze (w wielu miejscach, na wielu stanowiskach) jest znacznie trudniejsze do usprawnienia.

 

Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach, może być zastosowanie specjalnych wózków podnoszących, z nisko położonym środkiem ciężkości, mechanicznym systemem podnoszenia, wyposażonych w wielozadaniowy osprzęt.
 

Dzięki mobilnym urządzeniom możliwe jest uchwycenie ładunku, podniesienie go na określoną wysokość, przechylenie lub obrót i wiele specyficznych operacji.

Doradca z Albertina Polska pomoże Tobie wybrać najskuteczniejsze urządzenie poparte rachunkiem opłacalności
 

 

 

 

© 2006 Albertina Polska - Wszelkie prawa zastrzeżone.
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.albertina.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ