mapa stron Przejdź do listy maszyn
Znajdź branże:       
Automatyzacja procesów

 | manipulatory

Codzienne częste pochylanie się, bądź zginanie, jak również podnoszenie ciężkich przedmiotów  powoduje stopniowe i nieodwracalne osłabienie lub uszkodzenie ludzkiego organizmu. Dodatkowo dźwiganie ciężarów zawsze zwiększa możliwość wypadku przy pracy. Można wyeliminować to  poprzez zastosowanie różnego typu  systemów do podnoszenia i transportu ładunków.

 

Manipulator podciśnieniowy Vacu Easylift to uniwersalny system do łatwego, bezpiecznego i efektywnego podnoszenia różnych ładunków. Mogą mieć one różnorodne rozmiary i kształty: od worków, beczek, kartonów przez płyty, drzwi, arkusze blachy i tafle szkła, aż po drogi sprzęt RTV i AGD lub jego wrażliwe elementy, np. układy elektroniczne, kineskopy itp. Wytwarza on podciśnienie, dzięki któremu jest w stanie uchwycić i podnieść produkty.

 

Po zamontowaniu na konstrukcji nośnej (najczęściej mały żuraw czy suwnica) możliwe jest łatwe podnoszenie i przemieszczanie we wszystkich możliwych warunkach. Proces ten jest całkowicie kontrolowany przez obsługę. Podnoszenie  i opuszczanie jest bezpieczne zarówno dla operatora, jak i produktu.

 

Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniego i satysfakcjonującego rozwiązania do rodzaju produktu, specyfiki pracy, a także rozmiarów i kształtu lokalizacji. Dostępne są zarówno rozwiązania stacjonarne (montowane na stałe do podłoża), jak i przestawne oraz przejezdne. Istnieje również możliwość zakupu manipulatora w specjalnym wykonaniu: ze stali nierdzewnej, w wersji antywybuchowej i innych. Manipulatory podciśnieniowe są przydatne w przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości i profilu produkcji. Poprawiają znacząco nie tylko bezpieczeństwo i ergonomię pracy, ale także jej jakość i efektywność.

Doradca z Albertina Polska pomoże Tobie wybrać najskuteczniejsze urządzenie poparte rachunkiem opłacalności
 

 

    

© 2006 Albertina Polska - Wszelkie prawa zastrzeżone.
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.albertina.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ